Üretim tesisimizde; iplik boya, sentetik ve doğal iplik aktarma, punta ve likra işlemlerini dışardan bağımsız şekilde yaklaşık 6000 metrekarelik kapalı alanımızda gerçekleştirebiliyoruz.

 

Üretim alanında yer alan makinelerimiz, son teknoloji ile tamamlanan güncel otomasyon yazılımlarına sahiptir ve sektörün ihtiyaçlarına göre güncellenmektedir.

 

Doğadaki tüm renklerin reçetesini laboratuvarımızda hızlı şekilde çıkartabiliyor ve boyahanemizde boyama işlemini gerçekleştirebiliyoruz.

 

Ele aldığımız her ürünün fiziksel ve kimyasal testlerini uluslararası test standartlarına sahip laboratuvarımızda gerçekleştiriyor ve son kullanıcıya ulaşmadan önce tüm koşullara uygunluğunu test ediyoruz.

İplik Boyahane

Kendi bünyemizde gerçekleştirdiğimiz iplik boya sürecinde otomasyon sistemi ile tüm aşamaları yakından takip edebiliyor ve kayıt altına alabiliyoruz.

 

Boyahanemiz sahip olduğu otomasyon sistemi ile bugün tam otomasyon çalışan bir boyahane olarak hizmet vermektedir. Güncel bilgiye kolay erişim sağlanan boyahanemizden sipariş durumları, stok miktarları anlık olarak müşterilerin bilgisine sunulmaktadır.

 

Bu sayede seneler önce boyahanemizde boyanan bir rengin reçetesini sistemden kolay şekilde çekebiliyor ve yüksek tekrar gücü ile boyayabiliyoruz.

İplik boyahanesinde yer alan makina parkurları;

1 adet 5 kg Thies marka boya kazanı
2 adet 25 kg Thies marka boya kazanı
3 adet 50 kg Thies marka boya kazanı
2 adet 100 kg Thies marka boya kazanı
2 adet 200 kg Thies marka boya kazanı
2 adet 400 kg Thies marka boya kazanı
3 adet 800 kg Thies marka boya kazanı
1 adet 400 kg Thies marka kurutma kazanı
1 adet 800 kg Thies marka kurutma kazanı
1 adet Stalam marka kurutma kazanı

Doğal Elyaf
Aktarma Atölyesi

Lisa İplik olarak doğal iplik ve sentetik iplik  aktarma süreci ayrı atölyelerde gerçekleştirmekteyiz.

 

Doğal elyaf aktarma atölyemiz de sahip olduğumuz teknoloji sayesinde düğümsüz aktarılmış tek tip bobinler elde edebiliyoruz. Yabancı elyafları ayırd eden teknolojimiz ile maksümum müşteri memnuniyetini hedefliyoruz.

Doğal elyaf aktarma atölyemizde makine parkurumuz aşağıdaki gibidir;

8 adet 60 Göz Muratec marka aktarma makinası

Lisa İplik olarak doğal iplik aktarma sürecini ayrı, sentetik iplik aktarma sürecini ayrı atölyelerde sürdürüyoruz.

 

Sentetik elyaf aktarma atölyemiz de sahip olduğumuz teknoloji sayesinde stardart metre ile elde edilen stardart kg bobinleri müşterilerimize sunabiliyoruz.

 

Farklı kalitedeki iplikleri deformasyona uğratmadan ipliğin denye – flaman özelliklerini dikkate alarak istenilen kilogramlarda bobinleri müşterilerimize teslim edebiliyoruz.

Sentetik elyaf aktarma atölyemizde makine parkurumuz aşağıdaki gibidir;

15 adet 60 Göz SSM marka aktarma makinası

Sentetik Elyaf
Aktarma Atölyesi

Likra ve Punta
Aktarma Atölyesi

Lisa İplik olarak likralı iplik talep eden müşterilerimize renkli ipliği likralı şekilde sunabiliyoruz.

20-40 veya 70 likra renkli ipliklerimiz bay-bayan giyim başta olmak üzere bir çok sektörde sıklıkla kullanılmaktadır.

Likralı ipliğin yanı sıra puntalı iplik talep eden müşterilerimize kendi atölyemiz de gerçekleştirdiğimiz punta işlemi sonrası puntalı iplik sunabiliyoruz. İki farklı denye de, iki farklı renkte ipliği likralı veya likrasız olarak punta yapabiliyoruz.

Stoklu olarak 600 renk hazır bulunan 150/48 Tekstüre Yarı Mat polyester ipliklerimizi de hızlı şekilde puntalı veya likralı olarak sunabilmekteyiz.

Likra ve punta atölyemizde makine parkurumuz aşağıdaki gibidir;

1 adet 40 göz SSM marka likra - punta makinası
1 adet 24 göz Fadis marka likra – punta makinası

Laboratuvarımız

Doğadaki tüm renklerin reçetesini kimya laboratuvarımızda hızlı şekilde çıkartabiliyor ve boyahanemizde boyama işlemini gerçekleştirebiliyoruz.

 

Renk çalışmalarının yanı sıra ipliklerin haslık, fenolik sararma, mukavemet teslerini de fizik laboratuvarımızda gerçekleştirip müşterimize sunabiliyoruz.